ikona mailu info@new-thermsystem.cz

ikona telefonu +420 558 769 111

terrix_internal 1_paints_logo.png

 

 

TERRIX IP-LT-X

latexová antibakteriální barva

 

Vysoce kvalitní keramický vrchní nátěr pro ochranné a dekorativní nátěry interiérů v "suchých" i "mokrých" místnostech. Vhodný zejména pro malování stěn a stropů s vysokými estetickými a funkčními požadavky v místnostech s velkým provozem, jako jsou chodby, předsíně, kancelářské místnosti a kuchyně, koupelny a prádelny. Lze jej použít i v obytných budovách, veřejných budovách, zdravotnických zařízeních, domovech důchodců a potravinářských výrobních provozech (bez přímého kontaktu s potravinami).

Vhodný k nátěrům minerálních podkladů např. cementových, vápenocementových, vápenných a sádrových omítek a sádrokartonových desek, jakož i podkladů opatřených dobře přilnavým nátěrem. 

Nátěr je k dispozici i ve speciální hygienické verzi, která umožňuje zhotovit nátěr chránící před mikroorganismy a mikroskopickými zárodky, zejména v nemocnicích, léčebných a operačních sálech a v lékařských a zubních ordinacích.

 

 

terrix_internal 1_paints_logo.png

 

IP-LT-X.jpg

 

  • Vynikající odolnost proti znečištění a drhnutí
  • Odolnost proti drhnutí za mokra EN 13300 - třída 1 (ztráta 1 μm při 200 tazích standardním štětcem)
  • Vysoká odolnost vůči mytí čisticími a dezinfekčními prostředky na bázi vody (s výjimkou organických rozpouštědel)
  • Splňuje požadavky na certifikaci budov LEED/BREEAM
  • Ekologické a šetrné k životnímu prostředí
  • Pro minerální podklady
  • Potvrzený antimikrobiální účinek
 

 

Parametry

Základní pojivo syntetické pojivo
Pigmenty titanová běloba a barevné pigmenty
Obsah těkavých organických látek VOC kat.

kategorie A/a. Výrobek obsahuje méně než 30 g/l 

U bílého nebarveného výrobku je obsah těkavých organických látek 0 g/l

Hustota cca. 1,45 g/cm³
Barvy bílá a vybrané barvy podle vzorníku barev TERRIX nebo dodaného vzoru
Stupeň lesku matný
Průměrná spotřeba cca 0,18 l/m² (při dvou vrstvách na hladkém povrchu)
Odolnost proti drhnutí za mokra

třída I (podle EN 13300)

třída I (podle normy PN-C-81914:2002)


 
 
Penetrace

Absorpční nebo prašné podklady (silně křídové) by měly být před aplikací barvy opatřeny základním nátěrem TERRIX PR-UA. Sádrové nebo nestejnorodé podklady opatřete základním nátěrem TERRIX PR-IP. Doba schnutí nátěru naneseného na podklad za optimálních podmínek (při teplotě +20°C a relativní vlhkosti 55%) je přibližně 4 hodiny.  


Poznámka: Podklady s nízkou nasákavosti (např. omítky na bázi plastů nebo disperzní nátěry) by neměly být opatřeny základním nátěrem, ale pouze omyty vodou s vhodným přípravkem. Před nátěrem podkladů na bázi plastů se doporučuje provést zkušební nátěr.

 
Příprava nátěru

V případě potřeby lze barvu naředit malým množstvím pitné vody , přičemž při prvním nátěru se přidá 10% a při druhém 5% (při určování množství vody zohledněte typ podkladu,podmínky a technika aplikace).


Upozornění: Míchání barvy s jinými barvami může snížit technické parametry výrobku.
 
 
Aplikace

Barvu nanášejte na podklad ve dvou vrstvách štětcem, válečkem z ovčího rouna s délkou štětin 18 mm nebo stříkáním (včetně metody "airless"). Druhou vrstvu barvy nanášejte až po zaschnutí první vrstvy.

 
 
Schnutí

Doba schnutí jedné vrstvy barvy nanesené na podklad (při teplotě +20°C a relativní vlhkosti 55%) je přibližně 4 hodiny. Po aplikaci vyvětrejte uzavřené prostory, dokud specifický zápach nezmizí. Nátěr dosáhne svých plných mechanických vlastností po 4 týdnech.

Poznámka: Nízká teplota a vysoká vlhkost vzduchu prodlužují dobu schnutí barvy.  Aby se zabránilo barevným rozdílům, je nutné provést povrch tvořící samostatný architektonický celek v jednom pracovním cyklu s materiálem ze stejné výrobní dávky. Během nanášení a schnutí nátěru by teplota vzduchu měla být vyšší než +5°C. V případě natírání povrchů s nepříznivými světelnými podmínkami doporučujeme použít hluboko matného nátěru TERRIX IP-ST-P .

 

sipka.png  Technický list

sipka.png Prohlášení o vlastnostech

sipka.png Vzornik