ikona mailu info@new-thermsystem.cz

ikona telefonu +420 558 769 111

terrix_internal 1_paints_logo.png

 

TERRIX IP-ST-P

disperzní silikátová barva

 

Nátěr je určený pro ochranné a dekorativní nátěry interiérů. Tento produkt využívá inovativní švýcarskou technologii kombinující silikátové a disperzní pojivo. Jeho hlavním přínosem je eliminace světelných odrazů, které mohou vytvářet dojem nerovného povrchu.

Tento nátěr se vyznačuje schopností zachovat původní vlastnosti podkladu - stěny tak nadále dokážou absorbovat a uvolňovat vlhkost.

Díky tomuto efektu dochází ke snížení vlhkosti vzduchu ve "vlhkých" místnostech, jako jsou např. kuchyně, koupelny nebo prádelny. V takových místnostech se doporučuje zejména pro malování stropů a horních povrchů stěn. Vhodný taky pro malování stěn a stropů v "suchých" místnostech (např. obývací pokoje, ložnice, konferenční místnosti a kanceláře).

 

 

 

terrix_internal 1_paints_logo.png

IP-ST-P uprava2.jpg

 

  • Výjimečná paropropustnost
  • Jemný, hluboce matný vzhled
  • Vynikající odolnost proti drhnutí za mokra
  • Vynikající krytí
  • Není nutný základní nátěr
  • Splňuje požadavky certifikace budov LEED/BREEAM
  • Pro minerální podklady
  • Vhodný zejména pro "mokré" místnosti
 
 
 

Parametry

Základní pojivo kopolymerní pojivo a draselné vodní sklo
Pigmenty anorganické barevné pigmenty
Obsah těkavých organických látek VOC kat. výrobek obsahuje méně než 30 g/l
Hustota cca 1,60 g/cm³
Barvy bílá a vybrané barvy podle vzorníku barev TERRIX
Stupeň lesku hluboký mat
Průměrná spotřeba cca 0,22 l/m² (při dvou vrstvách na hladkém povrchu)
Odolnost proti drhnutí za mokra

třídy I (podle PN-EN 13300)

nátěr třídy I (podle PN-C-81914:2002)

 
 
Příprava podkladu

Podklad musí být nosný, odmaštěný, čistý a suchý, bez skvrn a výkvětů biologického a chemického původu. V případě růstu hub provést mechanické očištění a poté dezinfikovat.
Zbarvení, nikotinové skvrny a výkvěty musí být předem natřeny izolační barvou TERRIX IP-SB.
Jakékoliv volné, nesoudržné a uvolněné vrstvy musí být odstraněny ( např. uvolněná omítka nebo odlupující barva ). Zbytky lepidla nebo vápenných nátěrů je třeba důkladně odstranit a povrch opláchnout vodou.
Čerstvé omítky z cementu můžete malovat po 2 týdnech, sádrové omítky po týdnu. Před nanesením nátěru by měly být povrchy vyrobené z materiálu citlivých na alkálie ( např. dřevo, kov, sklo nebo slinutí cihla ) chráněny proti postříkání.

 
 
Příprava materiálu

Balení obsahuje hotový výrobek. V případě potřeby lze zředit určitým množstvím vody v prvním nátěru 20 - 30% obj. a další 5 - 15% (při určování množství vody vezměte v úvahu typ podkladu, podmínky sušení a aplikační techniku).


Poznámka: Míchání přípravku TERRIX IP-ST-P s jinými barvami může snížit technické parametry výrobku.
 
 
Nanášení

Nanášejte nátěr na podklad ve dvou vrstvách štětcem, válečkem nebo stříkáním (také metodou „airless” ).

Doporučuje se používat váleček z ovčího rouna s délkou štětin 18 mm. Druhá vrstva nátěru aplikovat pouze po zaschnutí prvního nátěru.


 
Schnutí

Doba schnutí jedné nátěrové hmoty nanesené na podkladu ( při +20°C a 55% relativní vlhkosti ) je cca 3 hodiny. Teplota musí být stejná po celou dobu nanášení a vázaní barvy, vzduch nad +5°C. Ihned po provedení práce je nutné nástroje umýt vodou.

 
Poznámka: Nízká teplota a vysoká vlhkost zvyšuje dobu schnutí. Uzavřené místnosti by měly být po malování větrané, dokuď nezmizí zápach.

 
Tipy na provádění

Aby se zabránilo rozdílu v barvě, je nutné vytvořit povrch, který tvoří samostatný architektonický celek, v jednom pracovním cyklu, materiálem ze stejné výrobní šarže.

 

sipka.png  Technický list

sipka.png Prohlášení o vlastnostech

sipka.png Vzornik