ikona mailu info@new-thermsystem.cz

ikona telefonu +420 558 769 111

terrix_stones 1_bricks_logo.png

 

 

TERRIX AD-BR

BRICK SLIP

lepící a spárovací tmel pro obklady

 
 

Používá se k lepení obkladů a dlažeb TERRIX SB-BR na podklady jako je beton, vápenocementové omítky, sádrové omítky, sádrokartonové desky, dřevotřískové desky, OSB desky atd. a také v zateplovacích systémech budov s použitím EPS, WM, PIR.

       
 
 
                 

terrix_adhesives 1 logo bez pozadí.png

 

  • Hydrofobizační úprava
  • Několik barevných variant
  • Mrauvzdorný a voděodolný
  • Elastický

 

 

Parametry

Složení křemičitý písek, vodní disperze, syntetické pryskyřice, minerální plniva, hydrofobizační činidlo, barviva, modifikující příměsi
Přídržnost k betonu (Mpa)
v laboratoři ≥ 0,4
po zmrazování ≥ 0,4
Spotřeba
2,50 až 2,70 kg na 1 m2 plochy
Teplotní rozsah
do -50°C  do +60°C

 

 

Příprava podkladu pro
 
Minerální podklady

Podklad musí být pevný, kompaktní, suchý, zbavený prachu a nečistot, zbytků oleje, mastnoty, zbytků barev, plísní, řas, mechů atd. Odstraňte mastné a špatně přilnavé omítky a nátěry. Podklad napenetrujte přípravkem TERRIX PR-BR, který před aplikací promíchejte. Před lepením musí penetrace zaschnout. V závislosti na teplotě a vlhkosti vzduchu 4 až 24 hodin, během nichž podklad vyschne a zpevní se.

 

Polystyrénové desky

Podklad by měl být připraven v souladu s technologií provádění izolačního systému s použitím lepicí malty s vloženou síťovinou ze skleněných vláken a pěnového polystyrenu do tloušťky 30 cm. Podklad napenetrujte přípravkem TERRIX PR-BR, který před aplikací promíchejte. Před lepením musí penetrace zaschnout. V závislosti na teplotě a vlhkosti vzduchu 4 až 24 hodin, během nichž podklad vyschne a zpevní se.

 

Minerální vlny

Podklad by měl být připraven v souladu s technologií provádění izolačního systému s použitím lepicí malty s vloženou sklovláknitou síťovinou a desek z minerální vlny o tloušťce do 30 cm. Podklad napenetrujte přípravkem TERRIX PR-BR, který před aplikací promíchejte. Před lepením musí penetrace zaschnout. V závislosti na teplotě a vlhkosti vzduchu 4 až 24 hodin, během nichž podklad vyschne a zpevní se.

 

 

Aplikační podmínky

Teplota vzduchu, podkladu a výrobku:  +5°C a +25°C. Nižší nebo vyšší teploty, než je doporučeno, mohou nepříznivě ovlivnit vlastnosti výrobku. Obklad se nesmí provádět na promrzlých podkladech nebo tehdy, kdy jsou očekávány mrazy a taky na velmi horkých podkladech. Čerstvě lepený povrch je třeba chránit před deštěm, větrem a před příliš rychlým vysycháním. Doporučená teplota pro aplikaci je od 10°C do 20°C.

 
 
 
Aplikace

Lepidlo je trvale elastické s vysokou přilnavostí připravené k použití. Lepidlo se vyrábí v 14 barevných variantách. Po zatuhnutí je lepidlo voděodolné. Konzistence lepidla ve formě husté pasty umožňuje nejen lepení, ale i vyplňování spár mezi dlaždicemi.
Lepidlo TERRIX AD-BR má konzistenci připravenou k aplikaci. Před nanesením na předem připravený podkladu, je třeba lepidlo promíchat.
Lepidlo se nanáší zubovou stěrkou o velikosti 4 mm. V případě nutnosti upravení vlastnosti lepidla prodloužení času zpracovatelnosti lze lepidlo jemně pokropit čistou vodou.
Dlaždice se celou plochou pečlivě přitlačí k podkladu, zachovat spáry o šířce 10-12 mm.
Tloušťka vrstvy lepidla pod dlaždicí a ve spáře by měla být větší  než 2 mm. Po přitlačení dlaždic by měla být spára mezi dlaždicemi vyplněna lepidlem po pečlivém nalepení dlaždic a přitlačení celé plochy k podkladu se lepidlo ve spáře vyhladí vlhkým (ne mokrým) štětcem.

 
Schnutí

Doba schnutí lepidla: od 2 hodin (ve spárách) do 48 hodin (pod obklady).
Za optimálních podmínek. Při nižších teplotách až 5 dní pod dlaždicemi.
Povrch není nutné dále impregnovat. Znečištění způsobené běžným používáním (prach, špína) lze odstranit např. vapkou s nízkým tlakem nebo vodou s jemným čisticím prostředkem.
Tmavé odstíny barev na stěnách na přímém slunci, mohou časem mírně změnit barvu např.  spoje mohou mírně zesvětlit, což není závadou výrobků a nezhoršuje to jejich technické vlastnosti.

 
Balení

Plastové kbelíky o objemu 2,5 kg ; 5 kg ; 9 kg a 20 kg.


 
Skladování a přeprava

Kbelíky s lepidlem se skladují ve svislé poloze a přepravují na paletách.
Před použitím se doporučuje uchovávat lepidlo v těsně uzavřené nádobě v chladné místnosti (optimální teplota +5°C až +30°C), chráněné před mrazem a silným slunečním zářením. Nevhodné skladování může nepříznivě ovlivnit vlastnosti výrobku. Měly by být chráněny před mrazem, silným slunečním zářením a vysokými teplotami. Záruční doba 12 měsíců od data výroby.

 

 

sipka.png Technický list

 

sipka.png Prohlášení o vlastnostech

 

sipka.png Vzorník lepícího a spárovacího tmelu