ikona mailu info@new-thermsystem.cz

ikona telefonu +420 558 769 111

terrix_stones 1_bricks_logo.png

 

 

TERRIX PR-BR

BRICK SLIP   

penetrace pod lehký flexibilní obklad

 

Vysoce kvalitní výrobek na vodní bázi.

Určeno pro správnou přípravu podkladu pro lepení lehkého flexibilního obkladu.

Lze použít k základnímu nátěru na podklady jako je beton, vápenocementové omítky, sádrové omítky, sádrokartonové desky, dřevotřískové desky, OSB desky atd. a také v zateplovacích systémech budov s použitím EPS, WM, PIR.

 
 
 
 

terrix_primers 1_log.png

TERRIX PR-BS.jpg

 

 

  • Zlepšuje přilnavost 
  • Snižuje a vyrovnává absorpci podkladu
  • Snižuje prašnost
  • Zpevňuje podklad pro lepení obkladu TERRIX SB-BR

 

 

Parametry

Složení Vodní disperze syntetických pryskyřic, modifikující příměsi
Spotřeba Spotřeba základního nátěru se pohybuje v rozmezí
0,1- 0,15 l/1m
2 plochy v závislosti na absorpční schopnosti podkladu.
 

 

Balení

Jednorázový plastový obal 5l a 1l.


 

Skladování a přeprava

Materiál se základuje ve svislé poloze a přepravují se na paletách. Chraňte je před mrazem, silným slunečním zářením a vysokými teplotami. Doba použitelnosti 12 měsíců od data výroby.

 

Příprava podkladu

Podklad musí být pevný (bez trhlin a prasklin), odmaštěný, čistý a suchý, bez biologických a chemických skvrn a výkvětů. V případě výskytu řas a/nebo plísní je třeba podklad mechanicky očistit, poté omýt vodou a dezinfikovat přípravkem. Odstraňte všechny volné, nespojité vrstvy (např. uvolněnou omítku nebo odlupující se nátěr). Staré nebo znečištěné podklady očistěte a odmastěte vodou s přípravkem. V případě značných nerovností povrchu je třeba stěnu nejprve vyrovnat vyrovnávací maltou a poté celý povrch vyhladit výplňovou maltou. V případě drobných nerovností můžete omítku vyrovnat výplňovou maltou TERRIX RN-LF. Savé povrchy by měly být před nanesením stěrky nebo vyrovnávací malty opatřeny vhodným penetračním přípravkem. V případě aplikace na nově zhotovené minerální podklady (např. beton, vápno, vápenocement a cementové omítky) je třeba dodržet minimálně dvoutýdenní dobu zrání.

 

Příprava směsi

Obal obsahuje výrobek připravený k použití.

 

Aplikace
Přípravek nanášejte na podklad štětcem, válečkem nebo stříkáním. Vysoce savé podklady se doporučuje impregnovat dvakrát metodou "mokré na mokré".

 

 

Schnutí
Doba schnutí základního nátěru naneseného na podklad před aplikací barvy je přibližně 12 hodin. Nově nanesený nátěr chraňte před srážkami a kondenzací, dokud zcela nezaschne.

 
Aplikační podmínky

Během nanášení a schnutí výrobku by mělo být počasí bez deště s teplotou vzduchu nad +5 °C a pod 25°C. Nízká teplota a vysoká vlhkost mohou způsobit pomalejší schnutí výrobku.  Po skončení prací umyjte nářadí ihned vodou. Nepracujte na plochách na přímém slunci a při silném větru. Na lešení se doporučuje používat vhodné ochranné sítě, které chrání nevyschlou vrstvu přípravku před škodlivými vlivy povětrnostních podmínek.

 

sipka.png Technický list