ikona mailu info@new-thermsystem.cz

ikona telefonu +420 558 769 111

terrix_plasters 1_logo.png

 

 

TERRIX PL-SX-S

standardní tenkovrstvá omítka

 

Tmel připravený k použití pro vyhlazení stěn a stropů uvnitř budov.

Aplikace strojní nebo ruční válečkem. Vhodný pro finální a dokončovací vyrovnání a vyhlazení povrchů před malováním.

Vyrovnání stávajících starých omítek. Díky bílé barvě a hladkému povrchu vám umožňuje omezit množství malby pro plný dekorativní efekt. 

Pro použití na všech běžných minerálních podkladech (např. beton, cement, cementovápenné, vápenné, sádrové, stejně jako na sádrokartony ).

Produkt by neměl být používá se v místnostech, kde konstantní relativní vlhkost vzduchu přesahuje 70%. 

Poznámka: U sádrokartonových desek není tento výrobek určen na spoje. Výrobek obsahuje přírodní plniva, a proto se barva výrobku může lišit (od bílé po krémovou) v závislosti na barvě surovin v ložisku.

 

 

terrix_plasters 1_logo.png

PL-SX-S.jpg

 

 

  • Rychlá a snadná aplikace
  • Hladký povrch
  • Připraveno k přímé aplikaci
  • Možná aplikace mokrého do mokrého
  • Barva přírodní bílá
  • Menší množství odpadu
  • Lehké broušení
 
 
 
 

Parametry

Základní pojivo organické pojivo
Barva bílá
Maximální tloušťka jedné vrstvy do 3 mm
Průměrná spotřeba cca 1,8 kg / m² na každý 1 mm tloušťky vrstvy
Aplikační teplota (vzduch a substrát)
od + 5°C do + 25°C
Přilnavost k podkladu
≥ 0,3 MPa
Relativní vlhkost podkladu ≤ 70%
Reakce na oheň A2 - s1 d0

 

 
 
 
 
Příprava podkladu

Podklad musí být nosný (bez škrábanců a prasklin), odmaštěn, suchý a bez chemických a biologických skvrn a výkvětů. Pokud dojde k růstu plísní, musí být podklad mechanicky očištěn a poté se umyjte vodou a dezinfikujte vhodným přípravkem. Uvolněné vrstvy, prach, volné omítky nebo odlupující se barvy, musí být odstraněny. Odstraňte veškeré vady, nerovnosti nebo praskliny v souladu s technologickým postupem. Podklady, které jsou opatřeny dobře vázanou barvou je třeba před aplikací tmelu přebrousit smirkovým papírem a provést odstranění prachu. Při nanášení tmelu na nově provedené minerální podklady (jako jsou vápenné,  cementovápenné a betonové podklady) je třeba počkat na vyzrání podkladu a to min. 14 dní.

 

Příprava materiálu

Bezprostředně před použitím důkladně promíchejte.

V případě strojního stříkání - neředit.

Při ruční aplikaci válečkem lze přidat malé množství čisté vody (max. 220 ml na 25 kg) v závislosti na typu podkladu a podmínkách schnutí. 

 
Penetrace podkladu

Před nanesením tmelu je třeba savé povrchy opatřit základním nátěrem TERRIX PR-AU.

 
Nanášení
 

Strojní aplikace

Tmel se nanáší na podklad v tenké, rovnoměrné vrstvě o tloušťce 1 až 3 mm pomocí stříkacího zařízení. K tomuto účelu lze použít zařízení speciálně navržené pro aplikaci omítek (např. T-MAX od společnosti GRACO) a také vhodně silné zařízení pro nanášení barvy (např. Mark V, doporučeno MARK VII od společnosti GRACO). Při stříkání hmoty veďte pistoli kolmo k podkladu ve vzdálenosti cca 1,0 m. 

Ruční aplikace

Při nanášení válečkem použijte speciální válečky určené k nanášení tmelu. Naneste směs na podklad, rovnoměrně ji rozetřete a poté vyhlaďte hladítkem. Po zaschnutí je třeba provést přebroušení povrchu a odstranění přebytečného materiálu. V případě větších nerovností je třeba hmotu nanášet v několika vrstvách vždy po vytvrdnutí předchozí vrstvy

 
Schnutí

Vrstva tmelu o tloušťce 3 mm nanesená na podklad je vhodná k dalšímu ošetření po cca 12 hodinách (při +20°C a relativní vlhkosti vzduchu 55%). Doba schnutí vyrovnávací hmoty je silně ovlivněna nasákavostí podkladu a cirkulací vzduchu v místnosti.

 

sipka.png Technický list

 

sipka.png Prohlášení o vlastnostech