ikona mailu info@new-thermsystem.cz

ikona telefonu +420 558 769 111

terrix_primers_log.png

 

 

TERRIX PR-BB

adhezní most

 

Penetrační koncentrát bez rozpouštědel k vnitřnímu a venkovnímu použití. Odolný proti alkáliím, difusní, vodoodpudivý a povětrnostně stálý s obsahem písku.

Zpevňující penetrační nátěr na:  umakart, beton, dřevo, emailové nátěry, dlaždice a obklady, desky z tvrdého vlákna, omítky a další nesavé podklady. Penetrační nátěr po vyschnutí velmi zřetelně zvyšuje adhezi povrchu.

 

terrix_primers 1_log.png

PR-BB upraveny.jpg

 

 

  • Vhodný na nesavé podklady
  • Zvyšuje přídržnost podkladů
  • Vhodný do interiéru a exteriéru

 

 
 
 
Příprava podkladu

Podklad musí být vyzrálý ( u nových omítek cca 4 týdny po jejich dokončení ), soudržný, čistý, nemastný, suchý, bez nátěru, biologického napadení a obsahu solí. Podklad nesmí obsahovat syntetické polymery.
U starých podkladů je třeba odstranit uvolněné i odlupující se části omítky a dále je nutné se zbavit nesoudržných zbytků starých nátěrů. Lokální vysprávky je nutné nechat zcela vyzrát a dbát na to, aby měly stejnou strukturu jako okolní plocha.

 
 
Příprava penetrace
Před aplikací je třeba směs řádně promíchat. Směs je připravena k použití a neředí se.
 
 
Aplikace

Vzhledem k obsahu písku je nutné při aplikaci směs neustále promíchávat.

Z důvodu obsahu plniva se penetrace aplikuje štětcem nebo válečkem. Dodatečné přidávání pojiv a jiných přísad je nepřípustné.

 
 
Schnutí

Při normálních klimatických podmínkách (20°C, 65% rel. vlhkosti vzduchu) je doba schnutí min. 12 hod.
Nižší teploty a vyšší vlhkosti vzduchu prodlužují dobu vyschnutí.
Nářadí po upotřebení důkladně umýt čistou vodou.

 
 
Pokyny k realizaci

Nezpracovávat při teplotách vzduchu a podkladu pod +5°C a nad +25°C. Před započetím následných prací musí být zaručeno, že penetrovaná plocha je dostatečně vyschlá.  
Navazující stavební konstrukce pečlivě zakrýt, resp. chránit před postříkáním.
Nespotřebované zbytky nechejte ztvrdnout na vzduchu a likvidujte jako stavební odpad nebo zatvrdlé nátěry! Pouze dokonale vyprázdněné a čisté obaly je možno použít k recyklaci. Kontaminované obaly likvidujte v úředně schváleném spalovacím zařízení.

 

 

sipka.png Technický list